Zakład Wytwarzania Listew i Parkietów
ul. Piaseckiego 30
26-640 Skaryszew
Tel. 604 919 273

 

O nas

Parkiet

Mozaiki

Tralki

Cennik

Kontakt

Strona główna

 

Parkiet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Parkiet to jedna z najczęściej stosowanych i tradycyjnych podłóg. Różnorodność oferowanych gatunków drewna zapewnia, że każdy z naszych klientów znajdzie tu coś dla siebie. Oferujemy drewna jasne i ciemne, z mniej lub bardziej wyraźnym wzorem słoi. Produkowane przez nas parkiety mają grubość 22mm, część użytkowa ma grubość 10mm, reszta przypada na podcięcia, wpusty i wypusty, które zapewniają odpowiednią stabilność tak wykonanej podłogi.

10-cio milimetrowa część użytkowa zapewnia długi czas użytkowania ponieważ taki parkiet można kilka razy odnawiać. Wystarczy bowiem zniszczoną powierzchnię wyszlifować, polakierować i znów podłogę wygląda jak nowa.

Sposób ułożenia zależy już od indywidualnych upodobań. Wymiary naszych parkietów, z których długość płytki jest zawsze wielokrotnością jej szerokości, zapewnia kilka możliwości ułożenia. Może to być tradycyjna jodełka, ułożenie w pojedynczą, podwójną lub nawet potrójną cegiełkę, ułożenie panelowe, które uzyskuje się poprzez wzdłużne ułożenie płytek przesuwając połączenia kolejnych płytek w sposób losowy. Każdy klient może zaproponować układaczowi swój sposób ułożenia.

Parkiet jesionowy.


Jesion jest jasnym drewnem i ma fakturę z wyraźnymi słojami. Podobnie jak w przypadku dębu jesion od lat cieszy się uznaniem naszych klientów.

Parkiet jesionowy dostępny jest w kilku wymiarach i klasach materiału.

Parkiet dębowy.

 
Dąb to jedno z najpiękniejszych drzew szlachetnych. Odznacza się wyraźnie widocznymi słojami i wyjątkowym kolorem, który od lat znajduje uznanie naszych klientów.
Parkiet dębowy dostępny jest w kilku wymiarach i klasach materiału. 

 

Parkiet bukowy.


Buk jest drewnem ciemniejszym od grabu. W fakturze słoje nie są zbyt wyraźne, charakterystyczny jest natomiast kolor buku.

Parkiet bukowy dostępny jest w kilku wymiarach i klasach materiału.

Parkiet grabowy.


Grab to jasne drewno o dużej twardości, świetnie nadające się na podłogi do wszelkiego rodzaju pomieszczeń. W fakturze grabu słoje nie są zbyt wyraźne co sprawia, że podłogi grabowe są łagodne i stonowane.

Parkiet grabowy dostępny jest w kilku wymiarach i klasach materiału.

 

 

 

Parkiet brzozowy.


Brzoza to również jasne drewno, z delikatną fakturą bez wyraźnych słojów, odróżniające się jednak nieco od grabu. W mniejszych pomieszczeniach dodatkowo je rozjaśnia. Parkiet brzozowy dostępny jest w kilku wymiarach i klasach materiału.

 

 

 

parkiet mozaika podłoga podłogi mozaiki parkietowe parkiety drewno parkiet dębowy mozaika podłogowa bukowy brzozowy grabowy jesionowy mozaika sześciokątna tralki słupki schodowe balustrady schody